ÇALIŞMALARIM AN BE AN  FACEBOOK ve INSTAGRAM SAYFAMDA.  TAKİPTE KALIN...

14 Ekim 2019:

*Robot yarışları güncellenmeye ve yeni tarihler gelmeye devam ediyor.

*MEB de geçenler de toplantısını yaptı, yakında güncel bilgileri duyuracaklar.

*Boğaziçi Üniversitesi’de bu yıl BROCUP ile bizlerle…

*ODTÜ Robot Günleri 22-23 Şubat’ta.

*Elektrikli araçlar üzerine bir video serisine başlamayı planlıyorum bakalım.  Özellikle ğparçalarına ulaşma bakımından elektrikli bisikletler üzerinden ilerleyeceğim kısmetse…

 

18 Eylül 2019:

Ayakları yere basmayan festival TEKNOFEST başladı. Bir çok etkinliğin yapıldığı etkinlik için bazı yarışmalar, festival öncesi tamamlandı. Sonuçlar pazar günü açıklanacak. Etkinliğin anlık kısa video ve fotoğraflarına sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

11 Eylül 2019:

ROBOT YARIŞLARI TAKVİMİ güncellenmeye başladı. Yeni tarihler belli oldukça tabloya eklenecek. Geçen yılın yarışları da link ile verildi.

2 Eylül 2019:

Herkese iyi haftalar… Sitede düzenlemelere gidiyorum, yeni sezona çok daha iyi girmek planlarım arasında. Görüşmek üzere….

26 Temmuz 2019: Hayırlı Cumalar.

Merhaba arkadaşlar, uzun süre sonra tekrar yazıyorum. Bu süreçte teknik olarak ya da video olarak neredeyse hiç bir şey yapmadım yapamadım. Yüksek lisans süreci biraz zorladı, vakit bulamadım. Ama şükür ki bitti. Bundan sonra inşallah paylaşımlara devam edeceğim.

 

 • Okullar bitince tabi bir de iş bulmak lazım. Volta Motor fabrikasındaa satış sonrası destek biriminde görev yapmaya başladım. Yerli firmamızın daha güzel yerlere gelmesi için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Ama hedefim hala akademisyenlik… İnşallah ona da ulaşacağım dualarınızla….

16 Haziran 2019:

 

 • Tüm babalarımızın ellerinden öper, akranlarımızın da günün kutlarım.  Allah herkese sağlık sıhhat ve evlatlarıyla güzel bir ömür versin.
 • Vestel CITY de görmek nasip oldu. Avrupa’nın en büyük fabrikalarından birine girmekte varmış kaderde. Ülkemizin ilk kodlama hareketinin başlangıç yeri olan Manisa da bu yıl 4. sü gerçekleşen Kodla(Ma)nisa  etknliğinde 102 proje arasından finale kaldık. Final için gittiğimiz etkinlik Vestel sponsorluğunda Vestel CITY fabrikasında gerçekleşti. Birinci dışında verilen tek ödül olan Vestel Özel Ödülünü alarakyarışmayı güzel bir şekilde tamamladık. Emeği geçen tüm kodla(Ma)nisa ve Vestel ekibine teşekkür ederim. Video yakında gelecek…

26 Mayıs 2019:

 • Birçok robot yarışması ve etkinliğe yüksek lisans nedeniyle gidemedim. Çok güzel şeyler kaçırdım. Umarım değer. Ocak ayında elektrik elektronik mühendisliğini bitirmemin ardından yüksek lisans da inşallah bitecek. Sonra akademik kariyer için ilanları takip edeceğim.  Hedef kısmet ise üniversite. Polisliği bırakmamdaki en büyük sebep, yola çıkma gayem bu idi. Başka memurluk düşünmüyorum zaten. Olmazsa artık özelde yolumu çizeceğim. Hakkımda hakkımızda hayırlısı…
 • Yüksek Lisans şartlarından Yayın Yapma şartı için Kocaeli’nde IMASCON kongresine katılıp, sunumumu gerçekleştirdim. Şükür bu da bitti geçti.

 • Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi teknoparkalrı ortak yapımı Proje Pazarına “Kodlanabilir Akıllı Ev Aletleri ” projem ile katıldım. Güzel tecrübelerle ayrıldım. 
 • 4. Sedaş Proje Fikri Yarışmasında finalimi de yaptım. 2 Mansiyon ile son katılımımı da sağladım.  Rektörümüz tarafından da makama davet edilip onurlandırıldık.  Kendisine hem teşekkür eder hemde yeniden rektör olarak atandığı için tebrik ederim.
 • Düzce Doğa Koleji tarafından düzenlenen Bilim Sanat ve Kültür Festivaline katılım sağladık.
 • Yeni robot yarışları listeye eklendi. Artık durulma vakti de geldi…. Sezonu kapatıyoruz…
 • .
 • Yaptığımız Astronomi Şenliğinde birbirinden değerli astronomlarla tanıştık. Aksaçlılar olarak bilinen grup, gönüllü olarak Astro Öğretmen Seminerleri adı altında il il gökyüzünü, öteki gezegenleri anlatıyorlar.
 •                                         Prof. Dr. Ethem DERMAN hocam… Ben böyle bir prof görmedim 🙂
 • Kodla(ma)nisa 12 haziranda, Vestel City de…
 • “Hayalim Çilhorozdan Öte”, robot yarışması, 12-14 Haziranda Gümüşhane ‘ de…  Bir dernek tarafından düzenlenen bir etkinlik. Tebrikler.
 • Robadanus’19 robot yarışması, 12 Haziranda, Adana’da.
 • Robiste, Robsubu, NishRo, ATUGEM, Teknorob, Roboçankaya, Gülnihal ve Agora Avm yarışmaları yapıldı.

06 Nisan 2019: Acayip yarışlar ekledim, liste güncellendi. Çok dolu bir nisan olacak. herkese kolay gelsin ve herkese başarılar dilerim.

29 Mart 2019:  Tübitakta mutluluk ve gurur verici başarımız…
Bu yıl 13. sü gerçekleştirilen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 5. sınıf öğrencilerim ile birlikte yaptığımız iki proje çalışması bölge sergisine katılmaya hak kazandı.
Bölge sergisinde yapılan sunumlar sonucunda da bir projemiz BÖLGE BİRİNCİSİ olarak finale katılmaya ha kazandı. Öğrencilerimi , ailelerini ve okul idareme teşekkürlerimi sunarım. Final için Elazığ’da görüşmek üzere…
 


29 Mart 2019:  Yeni bir robot yarışması da ha robot listemize eklendi. Nişantaşı üniversitesinin 4 Mayısta gerçekleştiği etkinliğe ulaşım linkleri listemizde. Kendilerine başarılar diliyorum.
13 Mart 2019:
ROBOKAN da 4. kez tekrar aramızda. Biraz geç kaldılar, korktuk ama geldiler 🙂
2 Mart 2019: 
Sakarya’dan 3. Robot yarışması haberi geldi. 23 Nisan, yazın kenara… İşte şimdi 23 nisan tam bayram oldu 🙂 Listeye aldık.
Edurotech 2019 Sakarya farklı olmak için yola çıktı, yolu açık olsun bakalım.