ÇALIŞMALARIM AN BE AN  FACEBOOK ve INSTAGRAM SAYFAMDA.  TAKİPTE KALIN...

26 Temmuz 2019: Hayırlı Cumalar.

Merhaba arkadaşlar, uzun süre sonra tekrar yazıyorum. Bu süreçte teknik olarak ya da video olarak neredeyse hiç bir şey yapmadım yapamadım. Yüksek lisans süreci biraz zorladı, vakit bulamadım. Ama şükür ki bitti. Bundan sonra inşallah paylaşımlara devam edeceğim.

 

 • Okullar bitince tabi bir de iş bulmak lazım. Volta Motor fabrikasındaa satış sonrası destek biriminde görev yapmaya başladım. Yerli firmamızın daha güzel yerlere gelmesi için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Ama hedefim hala akademisyenlik… İnşallah ona da ulaşacağım dualarınızla….

16 Haziran 2019:

 

 • Tüm babalarımızın ellerinden öper, akranlarımızın da günün kutlarım.  Allah herkese sağlık sıhhat ve evlatlarıyla güzel bir ömür versin.
 • Vestel CITY de görmek nasip oldu. Avrupa’nın en büyük fabrikalarından birine girmekte varmış kaderde. Ülkemizin ilk kodlama hareketinin başlangıç yeri olan Manisa da bu yıl 4. sü gerçekleşen Kodla(Ma)nisa  etknliğinde 102 proje arasından finale kaldık. Final için gittiğimiz etkinlik Vestel sponsorluğunda Vestel CITY fabrikasında gerçekleşti. Birinci dışında verilen tek ödül olan Vestel Özel Ödülünü alarakyarışmayı güzel bir şekilde tamamladık. Emeği geçen tüm kodla(Ma)nisa ve Vestel ekibine teşekkür ederim. Video yakında gelecek…

26 Mayıs 2019:

 • Birçok robot yarışması ve etkinliğe yüksek lisans nedeniyle gidemedim. Çok güzel şeyler kaçırdım. Umarım değer. Ocak ayında elektrik elektronik mühendisliğini bitirmemin ardından yüksek lisans da inşallah bitecek. Sonra akademik kariyer için ilanları takip edeceğim.  Hedef kısmet ise üniversite. Polisliği bırakmamdaki en büyük sebep, yola çıkma gayem bu idi. Başka memurluk düşünmüyorum zaten. Olmazsa artık özelde yolumu çizeceğim. Hakkımda hakkımızda hayırlısı…
 • Yüksek Lisans şartlarından Yayın Yapma şartı için Kocaeli’nde IMASCON kongresine katılıp, sunumumu gerçekleştirdim. Şükür bu da bitti geçti.

 • Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi teknoparkalrı ortak yapımı Proje Pazarına “Kodlanabilir Akıllı Ev Aletleri ” projem ile katıldım. Güzel tecrübelerle ayrıldım. 
 • 4. Sedaş Proje Fikri Yarışmasında finalimi de yaptım. 2 Mansiyon ile son katılımımı da sağladım.  Rektörümüz tarafından da makama davet edilip onurlandırıldık.  Kendisine hem teşekkür eder hemde yeniden rektör olarak atandığı için tebrik ederim.
 • Düzce Doğa Koleji tarafından düzenlenen Bilim Sanat ve Kültür Festivaline katılım sağladık.
 • Yeni robot yarışları listeye eklendi. Artık durulma vakti de geldi…. Sezonu kapatıyoruz…
 • .
 • Yaptığımız Astronomi Şenliğinde birbirinden değerli astronomlarla tanıştık. Aksaçlılar olarak bilinen grup, gönüllü olarak Astro Öğretmen Seminerleri adı altında il il gökyüzünü, öteki gezegenleri anlatıyorlar.
 •                                         Prof. Dr. Ethem DERMAN hocam… Ben böyle bir prof görmedim 🙂
 • Kodla(ma)nisa 12 haziranda, Vestel City de…
 • “Hayalim Çilhorozdan Öte”, robot yarışması, 12-14 Haziranda Gümüşhane ‘ de…  Bir dernek tarafından düzenlenen bir etkinlik. Tebrikler.
 • Robadanus’19 robot yarışması, 12 Haziranda, Adana’da.
 • Robiste, Robsubu, NishRo, ATUGEM, Teknorob, Roboçankaya, Gülnihal ve Agora Avm yarışmaları yapıldı.

06 Nisan 2019: Acayip yarışlar ekledim, liste güncellendi. Çok dolu bir nisan olacak. herkese kolay gelsin ve herkese başarılar dilerim.

29 Mart 2019:  Tübitakta mutluluk ve gurur verici başarımız…
Bu yıl 13. sü gerçekleştirilen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 5. sınıf öğrencilerim ile birlikte yaptığımız iki proje çalışması bölge sergisine katılmaya hak kazandı.
Bölge sergisinde yapılan sunumlar sonucunda da bir projemiz BÖLGE BİRİNCİSİ olarak finale katılmaya ha kazandı. Öğrencilerimi , ailelerini ve okul idareme teşekkürlerimi sunarım. Final için Elazığ’da görüşmek üzere…
 


29 Mart 2019:  Yeni bir robot yarışması da ha robot listemize eklendi. Nişantaşı üniversitesinin 4 Mayısta gerçekleştiği etkinliğe ulaşım linkleri listemizde. Kendilerine başarılar diliyorum.
13 Mart 2019:
ROBOKAN da 4. kez tekrar aramızda. Biraz geç kaldılar, korktuk ama geldiler 🙂
2 Mart 2019: 
Sakarya’dan 3. Robot yarışması haberi geldi. 23 Nisan, yazın kenara… İşte şimdi 23 nisan tam bayram oldu 🙂 Listeye aldık.
Edurotech 2019 Sakarya farklı olmak için yola çıktı, yolu açık olsun bakalım.
17/02/2019:
23-24 Şubatta Ankara’da 16. ODTU ROBOT GÜNLERİNDE buluşalım…
05/01/2019:
Şuraya bir mühendis resmi koyalım. 🙂 Çok şükür mezun oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. 3,5 yılda 3 diploma. Haziranda 4. sü de gelecek inşallah. Yüksek lisans da bitiyor.
24/01/2019: Yeni senenin ilk güncellemesi…
Kaptanın seyir defteri. Saat 13:25…
Herkes 15 tatilini yaparken ben hala ders yapmaya çalışıyorum, çalışıyorum çünkü evli çocuklu olunca işler bayağı zorlaşıyor. O yüzden bu yazıyı okuyan bekarlara önerimdir, her işinizi evlenmeden önce halledin. Yüksek lisans, doktora vs… Olmuyor mu, oluyor. Belki bir iki dönem geç biter ama yine olur, belki bunalırsın ama yine olur…. Neyse biz ne desek boş, su akıyor yolunu buluyor…
Gelelim bize, görüşmeyeli ne yaptık:
Dün robot yarışları listesini bir elden geçirdik, tarihleri güncelledik.
Bu yıl ODTÜ nün de medya sponsorluğunu üstlendik. Zaten gönüllü olarak sürekli yapardık ama bu yıl kendileri bir jest yaparak sponsorlar listesine <elekTRofizikci> yi de eklediler, sağolsunlar. Muhtemelen robotla olmasa da katılım sağlayacağım.
MEB Robot Yarışması da bu yıl bizim memleketde, Samsun’da. Oraya da en azından katılma ihtimalim var. En azından bir çelengimi yollarım, ruhen ordayım.
Videolar da da aralık açıldı maalesef. Final haftası idi.
Şimdi de tek ders sınavına kaldım ona çalışıyorum. Belki bir sonraki yazımı bir mühendis olarak yazabilirim inşallah…
Ufak çaplı öğrencilerimle yaptığım çalışmaları instagram hesabımda paylaştım. Instagram şuan en canlı saham. Oradan an be an takip edebilirsiniz.
Öğrencilerimle yaptığım bir basit çalışma. Karton ve led den kendi 7 segment displayimizi yaptık. Çok da eğlendik, onlarda sevdiler…
display yapimi
Bir sonraki güncellemede görüşmek üzere.
14 Aralık 2018:
*Söküm işlerimiz devam ediyor. Kutu açılımları da öyle. Yeni videolar kanalıma eklenmeye devam ediyor. Son sınıf olmam nedeniyle elim ağır bu sene 🙁
* Robot Yarışları tarihleri belirli olmaya başladı. Sakarya’dan iki yarışma, MEB ve MİG tarihleri listede güncellendi.
06 KASIM 2018:
Merhabalar. Yine uzun bir ara verdim. Ama dediğim gibi burada işler uzun sürüyor. Yoksa instagram ve facebook gayet canlı geçiyor.  Bilginize. Şimdi ben neden buradayım: 
1. Robot Yarışları Listesi güncellenmeye başladı. Tarihi belirli olanlar, yeni aramıza katılacaklar vs ekleniyor. Sizde bir yarışma düzenliyorsanız bana iletebilirsiniz.
4_27_28_ROVTURK
2. Yeni video yayında. Dişli kasnak seti geldi, onu inceledim. Nema 17 lerde geldi, pnlarıda vizelerden sonra halledeceğim. Haftaya vizeler var da .  Sonra hepsini birleştirip bir robot yapacağım inşallah.
kayiskasnak
3. Bu yılda arduino ve temel elektrik elektronik eğitimleri vermeye devam ediyorum. 80 e yakın öğrenciye bakır plaket yöntemi ile devre nasıl yapılır onu uygulamalı yaptık. Led, diyot, direnç, buton ve anahtar gibi devre elemanlarını görerek ve deneyerek öğrendik.
Screenshot_1 Screenshot_2
———————————————————————
15 EYLÜL 2018: Bu ayın rengi de Yeşil Olsun.
* Yeni eğitim öğretim yılı herkese hayırlı uğurlu olsun inşallah. Benim minik kuzumda 1. sınıfa başladı abileri ablaları…
asya
* Geçen yıl iki yıllık fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünü bitirdik. kısmetse bu yıl da Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans ve Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Anabilim Dalı Yüksek Lisansını bitireceğim. Dualarınızı esirgemeyin.
* Kutu açılımı videoları konseptimize ARDUINO CNC KART MODÜLÜ videosu ile devam ediyoruz. Video yükleniyor, yakında sizlerle… Şaka maka 25. Kutu açılımını da yaptık.
cnc kart
* Geçtiğimiz günlerde youtube kanalımız 10.000 abone ve 3.0000.0000 izlenmeyi geride bıraktı. Destek verenlere teşekkür ediyorum. Geçen 5 yılda hiç bir videoda “kanalıma abone olun” demediğimiz halde bu seviyeye geldi.
* Yeni akademik yıla bende bir takım değişikliklerle girmeye hazırlanıyorum. Sağolsun Muhammet ÇAĞATAY kardeşim benim logoyu yenilemiş. Sizlerden gelen yorumlarla son şeklini aldı.  Çalışma zemini, bardak ve tshirt bastırdım. Belki bundan sonra videolarda bende görünürüm.
bardakelektrofizikcicom tisort
* Yeni döneme 1328 instagram, 10.128 abone, 3.046.818 görüntüleme, 3191 facebook takipçisi ile başlıyoruz.
* Banggood ile çalışmaya şimdilik devam ediyoruz. Değişik ürünleri bizlerle buluşturdukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Sizlerde sitedeki ürünleri inceleyebilirsiniz. www.banggood.com
* Facebook sayfasında incelediğim ürünleri satışa çıkardım. Satın alarak bana destek olabilirsiniz. TIKLA =>
* ARDUINO serisi gelebilir, gelsin mi ne dersiniz? Doydu değil mi sektör arduinoya. Çok güzel anlatan arkadaşlar var ama sizden de ciddi talepler geliyor. O nedenle bir seri gelebilir.

29 TEMMUZ  2018:     Bu ayın rengi Turuncu olsun 🙂 
SELAM MİLLET, NASILSINIZ? 
 ———————————————————————————————————————————-
Yine uzun bir aradan sonra buradayım. Site işi biraz zor oluyormuş baya yahu. Ya da tek işim bu olmayınca böyle oluyor. Şuan bile aslında çok müsait değilim. Yarın final haftam başlıyor. Ama bir güncelleme atalım istedim. INSTAGRAM /FACEBOOK / TWITTER sayfanız varsa an be an paylaşımlarımı görebilirsiniz. Orası yıkılıyor 🙂 Videolar da da bir gevşeme var işten güçten dolayı.  Ama haftaya sınavlar bitiyor, intikamımızı alacağım 🙂
Şimdi bakalım görüşmeyeli neler oldu? :
————————————————————————————————————————————
** Müjde!  Çinden bir sürü ürün geliyor, yolda şuan. Acayip alakasız ve değişik ürünler var. Sabırsızlanın bakalım biraz.
 ———————————————————————————————————————————-
** En son güneş enerjisi istemim için istediğim  12 Volt 9 Watt led lambalar geldi.  Evet bir güneş paneli sistemi kuruyorum.  Panelim var, solar kablo emanet aldım, solar şarj aleti Çinden geldi, videosu kanalda yüklü. Aküyü buradan bir siteden aldım. Yükler yani ledler de geldi, sınavlar bitince kuracağız inşallah…
               <==LED VİDEOSU İÇİN TIKLA ==>
37742224_912670992254483_7434101090976530432_n
36620368_893115004210082_1972370864905125888_n
 —————————————————————————————————————————–
** Başka bir Çinkli site den gelen Led li Mini Projeksiyon cihazının da kutu açılımını ve sökümünü yaptık. İlgilenenler videoları inceleyebilir. Sıfır ürün sökmek de ayrı bir heyecan oluyor yahu 🙂  Çılgınnnn 🙂 İZLEMEK İÇİN TIKLA
 37080570_902185986636317_6595446586845691904_n———————————————————————————————————————————-
 ** PLC ye de el attık. Eğlenceli ve kolaymış aslında. Siemens in S7 1200 Modelini, Tia Portal adlı programda kodlayıp küçük denemeler yaptım. Video gelmez de, bir şeyler öğrenirsem paylaşırım yine.plc
 ———————————————————————————————————————————
** Düzce, kodlama hareketinde ülkemizdeki önder illerden biri. Özellikle MEB Müdürlüğü #düzcekodluyor projesini başlatarak her yaştan öğrenci grubuna kodlama eğitimi vermeye çalışıyor. Bende 21 Haziran -18 Temmuz arası Düzce Halk Eğitim Merkezinin de desteği, Düzce Bilim ve Sanat merkezi ev sahipliğinde bir grup öğrenciye Temel Elektronik ve Arduino kodlama içerikli bir eğitim verdim. Çok güzel geri dönütler aldık. Çocuklar son günde Arçelik Garage ve Atölye 4.0 ı gezdik. Gelirken de tabi ki kenara çekip adetimizi yerine getirdik: ERİK DALISIZ TEKNİK GEZİ Mİ OLUR? 🙂  Yaptığımız projelerden çamaşır makinesi projesi ulusal medyada yer aldı ve büyük ses getirdi. Çocuklar yaptıkları maket çamaşır makinesi üzerinde gerekli tüm işlemlerin kodlarını yazdılar.  Diğer projelerde çok güzeldi ama bu baya dikkat çekti. Üzerlerine daha başka özelliklerde ekleyecekler.
kodlayan parmaklar
Bana ait bir hareket bu: KODLAYAN PARMAKLAR HAREKETİ 🙂 
makine
ÇAMAŞIR MAKİNESİNİ TASARLAYAN VE KODLAYAN ÖĞRENCİLERİM.
————————————————————————————————————————————— 
 ** Kaldı  8! Bu yıl zorlu bir kategori ile (Otonom Araç) karşımızda olan Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları Körfez Yarış Pisti nde. Yazın kenara. 6-12 Ağustos.tubitak

Şimdilik bu kadar. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır  🙂 . Sağlıcakla Kalınız. 


24 Haziran 2018:
“Biz dünyadan gider olduk, kalanlara selamlara olsun! 
  Bizim için hayır dua, kılanlara selam olsun!” Yunus Emre.

Hep maddiyat olmuyor ya da hep teknoloji… Bedenimiz madde ama ruhumuz da var. Onunda beslenmeye ihtiyacı var. Onu da unutmamak gerek. Yunus Emre dizisini izledim. 44 bölüm hatta 2. yi de bitirdim. Gerek müzikleri gerekse  sohbetleri/şiirleri ile çok güzel hazırlamışlar. Ellerine sağlık.


* Gelelim maddi dünyaya.  🙂
* Banggood dan sonra Gearbest de ortağım oldu. Artık onlarda ürünler gönderecekler. Hatta şuan bir mini projeksiyon yolda.. Banggood dan da 3 ürün yolda. Güneş paneli şarj cihazı, tripod ve 12 volt led ampül… Geldikleri an videolar sizlerle olacak.
https://www.banggood.com/   ve  https://tr.gearbest.com/  dan beğendiğiniz ürünleri seçip bana link atabilirsiniz. İsteyelim, inceleyelim. 200 TL ye kadar limitimiz var. Beğenirseniz bende nsatın alabilirsiniz tekrar.

* Bir okul daha bitti çok şükür. Artık diplomalı youtuber im 🙂 Açıköğretim Fakültesinden Fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünü de tamamladım.  Tavsiye edebileceğim bir bölüm. Gerçekten Aöf bulunmaz bir nimet. Emeği geçenlere teşekkürler.

fotografcilik fotografcilik_diploma


* Uzun süredir video yapamadım, üzgünüm. Finallerdi yaz okuluydu, işdi güçtü kaldı. Birde işin aslı yeni bir program öğrenmeliyim, öğrenemediğimden yapamıyorum. Movie maker artık miadını doldurdu. Yeni sürümleri yok. Bizim bilgisayarlarda açmıyor artık. Camtasia diye bir program varmış bakalım, onu öğrenmeye çalışacağım.


* Kodlama hareketi ülke çapında yayılan bir hareket oldu. Çok şükür somut olarakda bizde bu hareketin bir parçası olduk. #düzcekodluyor hareketi kapsamında 1 yıldır kodlama eğitimi alan yaklaşık 20 gence bende yaz tatilinde Temel elektronik ve Arduino eğitimi vereceğim. Çalışmamız AA ajansı tarfından haber edildi.  İnşallah emekler zayi olmaz. Emeği geçen herkesi kutluyorum.  Haberin tamamı: https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/ogrencilerin-kodlari-elektronik-derslerle-hayat-buluyor/1165993

35194270_10156412731768936_446259866697203712_n


35239549_10156412731433936_3578579412590788608_n15 Mayıs 2018:
*
* Tüm öğrenci arkadaşlarıma final haftasında başarılar dilerim.
*
* İslam aleminin Ramazan Ayını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.
*

* Ramazan ayı hürmetine başta Filistin li müslümanlar olmak üzere tüm müslümanlar üzerine oynana oyunların, yapılan zulümlerin bir an önce son bulmasını, parçalanan birliğin yeniden inşa olmasını Rabbimden dilerim.

*
*SEDAŞ PROJE FİKRİ YARIŞMASI ndan iki mansiyon ile döndüm. 62 projenin katıldığı yarışmada 15 proje ödül almaya hak kazandı. İki projem ile ilk 15 kaldım ama ilk 3 e giremedim. Geçen yılda 1 proje ile mansiyon ödülü ile dönmüştüm.
*
31760072_10156312159353936_4207004918373941248_n        31775974_10156313254658936_7329798609057087488_n
*
* Sivas’da gerçekleşen MEB Robot Yarışmasına kendim gidemesem de çiçeğim ile yarışmacı arkadaşlara destek olmak istedim. O kadar tanıdık vardı da biri de fotoğraf çekinip atmadı ya la 🙂 Demek ki yeterince faydalı olamıyoruz, akıllara gelemiyoruz.  Çok büyük katılım olmuş.
*elektrosivas2
 *
 *Kim demiş ortaokullarda robot yarışı olmaz diye. Muğla Fethiye den bir robot yarışması haberi alıyoruz. Listeye eklendi.
*mugla gazi ortaokulu robot*
* Kodlama hareketinin lokomotif illerinden Düzce, bir yıl boyunca ektiği emekleri güzel bir proje sergisi ile valilik önünde taçlandırdı. Düzce Bilim ve Sanat Merkezi olarak  3 stant ile geniş bir proje yelpazesi ile katıldık. #kodlayanparmaklar hareketini de bugün icat ettim ve bu güzel pozla günü dolayısı ile seneyi kapattık. Şimdi gelsin finaller 🙂
*
duzce kodluyor
*
*
* Tubitak ın destekleri ile düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını da tamamladık. Emeği geçen öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.
IMG_20180511_223746_1
IMG_20180512_130346
IMG_20180512_125351
IMG_20180512_131543
IMG_20180512_140817
 VEE CAN KIZIM CAN KUZUM HABİBE ASYA. Varisim.
*
*
*  Doğa kolejinin misafiri olarak düzenledikleri yıl sonu mezuniyet ve bilim günlerine katıldık. Özel Devlet birlikteliği için güzel bir etkinlik oldu. Başka devlet okullarınında katılımı oldu. Bakanımız Sayın Özlü de katılım sağladı.  Güzel ve eğlenceli bir gündü. Kendilerine teşekkür eder, başarılar dilerim. 
IMG_20180505_103429
IMG_20180505_112033
*
*
9 Nisan 2018 13:49:
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süre tekrar merhaba 🙂 Yoğun ve yorucu bir vize haftasından sonra yeniden birlikteyiz.
* Bugün drone videosunu çekip yayınlayacağım inşallah. 🙂 Yutdışından bir adet drone geldi, bizi bekliyor 🙂
IMG_20180330_120656
* Tubitak ortaokul ve lise Asya Bölge sergisi görüntüleri hazır, videosu yapılacak.
* Tubitak Araştırma Projeleri Yarışmalarında Lise alanında bir projemiz bölge de 3. oldu. Ortaokulda ise 4 projem çağırılmaya hak kazandı. 2 Tanesi yine bölge de 3. oldu 🙂
tbtklortk
*SEDAŞ proje yarışması başvuruları sona erdi. 8 proje fikri ile başvurduk bakalım 🙂 Ayrıca yarışmanın üniversite temsilcisiydim. Kendi rakiplerimi arttırdım. Herkes kendi nasibini yer, o yüzden çok rahat bir şekilde , bilime hizmet edecek şekilde duyurularıve tanıtım toplantılarımı yaptım fazlasıyla.
*KelebekRo ve Erzincan Üniversitesi Robot Yarışları bitti. Bu ay geride 9 yarışma kaldı.
nisanson
*Bursa ‘ dan bir yarışma haberi daha geldi. Geçen yıl birincis idüzenlenen roBTU yarışması geç de olsa 2. si ile yine karşımızda.
robtu1
*Aspiratör söktüm ama videosunu bir türlü bitiremedim. O da sırasını bekliyor.
Bir daha ki raporda görüşmek üzere… 🙂
25 Mart 2018 02:30:
 
Merhaba arkadaşlar.
 * Tüm Robot Yarışları Listesini PDF olarak indirmek için tıkalyınız: Güncel Robot Listesi _ 25 Mart 2018
* Vize haftalarını başladığı bu günler de tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. 4 günde 8 sınava girerek bende kendi rekorumu kıracağım galiba 🙂
 
* Bursa’dan bir robot yarışması (düellosu) haberi daha geldi. Takvime eklendi. Bilginize…
 
* LİPO pillerle ilgili video serim bitti sayılır. LİPO pil nedir_ Aksesuarları nelerdir? Basit Lipo şarj aleti ve özellikli şarj aleti incelemesi olmak üzere 4 video youtube kanalımda yayında. Bozuk lipolardan bir lipo çıkarmayı deneyeceğim vakit bulursam. Ondanda bir video düşünüyorum ama kesin değil. Bitti sayılır yani.
 
* Drone gelecek bir dahaki ay. Mini falan ama idare ederiz.artık. Heyecenla bekliyorum. 🙂
 
* Bu hafta Gebze Teknik Üniversitesinde düzenlenecek olan Tübitak Ortaokullar Arası Araştırma projeleri Yarışması Asya Bölge sergisine 4 proje ve 6 öğrencimle katılacağım. Sergiyi ziyaret etmenizi öneririm. Öğrencilerime dua edin. 🙂
 
* BLDC motor ve Aspiaratör söktüm ama video için şuan vakit yok, biraz daha bekleyeceksiniz.
 
* Odtü robot yarışları ve Tübitak Lise Projeleri Yarışması sergi resimleri de hazır ama videoları yapamadım hala… Ortaokulla birlikte yaparım inşallah hepsini haftaya.
 
* Tübitak Liseler arası Araştırma Projeleri Yarışmasında öğrencim “Koku analizine Dayalı Akıllı Aspiratör Tasarımı” projesi ile Bölge 3. sü oldu. Mutluyuz…
tubitak_lise

11 Mart 2018:

Merhaba arkadaşlar. Görüşmeyeli neler yaptım neler oldu bir özet geçeyim.

* Bugün itibari ile Bursa’dan bir Robot Yarışı haberi daha geldi. Özel bir kolej 28-29 Nisanda  düzenliyor. Listedeki yerini aldı.

* Fikret Yüksel Foundation etkinliği olan FIRST Robotics Istanbul Regional  bugün Ülker Sport Arenada başladı. Liseli gençlerin en renkli heyecanları ve robotlarını kaçırmayın derim. Canlı yayın linki: https://m.twitch.tv/fikretyukselfoundation

* Kahramanmaraş’dan bir Robot Yarışı haberi aldık. Bölgenin iddialı yarışmalarından. İkramlar, ödüller ve ağırlamalar çok cezbedici. Robot listesinde yerini aldı. İlgili sayfalardan bakabilirsiniz.

* ERU MEKATRON ROBOT YARIŞMASI tamamlandı.  Sırada 16-17 Mart da ki Marmara Robot olimpiyatları var. Ay sonunda da Yıldız Robocon var.

* ODTÜ Robot yarışlarına katıldık. Çok eğlenceliydi. Öğrencilerim için çok büyük kazanım oldu. Şimdi daha hevesli ve tecrübeliler. 182 robotun katıldığı yarışmada elenmeyen 54 robot arasına bir robotumuz girdi. 3 robotumuz vardı zaten. Yarışmaya 3 gün kala 6 şar saat çalışarak tamamen kendileri yaptılar. Onlarla gurur duyuyorum.

* Robotçuların vazgeçilmezi Lipo piller ile ilgili bir video serisine başladım. İlk bölümde lipo pilleri anlattım. İkinci bölümde yedek aksesuar olarak ölçüm aleti ve kabloları anlattım. Sıra da ise şarj aletleri var. Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz.

* Tübitak Liseler arası araştırma projesi yarışmasında bir öğrencimin projesi sergiye davet edildi. 12 Mart pazartesi Gebze deyiz.

* Tübitak Ortaokullar arası araştırma ve proje yarışmasında ise 4 öğrencimin projesi sergiye davet edildi. Hepsini tebrik ediyorum. Kendilerini tebrik ediyorum.

Şubat 2018:

Mart Ayında Gerçekleşecek Robot Yarışları Listesi

mart ayı robot listesi

OCAK 2018:

31/02/2018:  Sponsoru olduğum  İstanbul’da düzenlenecek olan ROTürk Yarışması 2 Şubatta. Ayrıntılar için TIKLAYINIZ>>.

31/01/2018: Bu ay kısmetse motor sürücü yapmaya uğraşacağım. İnşallah bitiririm artık. Bitmeli. Ahanda tekerim bu. 🙂

31/01/2018: Yeni yılın ilk ayının son saatleri. 🙂 MEB Robot yarışması, Erzurum Üniversitesi ve Kemerburgaz Üniversitesi Robot yarışları takvime eklendi.

Demonte şekilde gelen Osilaskop kutu açılımı ve montaj videosu bitti ve yayında, kanalımda.

Isı ayarlı portatif havya istasyonu videosu da yayında , youtube kanalımda.

07/01/2018:  IEEE ODTÜ Hackathon Düzenliyor!

22-23-24 Ocak tarihlerinde Kültür Kongre Merkezinde bu sene ilk defa gerçekleştireceğimiz IEEE ODTÜ Hackathon’unda farklı bir hackathon ekosistemi kurarak yazılımcılara ve girişimcilere etkinlik süresince yeni fikirler aşılamak, bunun yanında kısa workshop, sunum ve oyunlar düzenleyerek aynı anda eğlendirmeyi ve motivasyonlarını artırmayı amaçlıyor. Link: TIKLAYINIZ!

ARALIK 2017:

gtüro

31/12/2017:  Bir yılı daha geride bırakırken NİSAN 6-7-8 2018′e bir yarışma daha ekliyoruz. Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü KELEBEKRO adıyala I. Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları ‘nı devreye alıyor. Herkesi bekliyoruz…

 24/12/2017: Arduino çalışmalarım devam ediyor. Her hafta bir sensör ve elemanı deniyorum. Kimbilir belki de bir video serisi gelir.

IMG_20171220_182041

…….

erumekatronik24/12/2017: III. MEKATRON Robot yarışması da takvimlerde yerini aldı.

07/12/2017, 13:21 ;  İki robot yarışması daha takvimlerde yerini aldı. Biri Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojileri kulübü tarafından düzenlenen ROTEK ROBOTEAM 7-8 Nisanda gerçekleşecek.  Geçen yıl muhteşem bir  şekilde ROBOKAN 17 y itamamlayan ROBOKAN 18 de tarihlerini 20-21-22 Nisan olarak belirledi.

tüm yarışlar

03/12/2017, 00:29 ; Bir yıl daha bitiyor. Derslerimin yoğunluğundan dolayı siteyi aksatıyorum arkadaşlar, kusura bakmayın. Lakin tek aksatmayacağım şey Robot Yarışları.  Liste güncellenmeye devam ediyor. İTÜ’den sonra ODTÜ, YILDIZ ve MARMARA da tarihlerini belirledi. Listeye ekledim. Güncellemeler için takipte kalın!

Söküm ve incelemeler de devam ediyor hatta şuan video yapmaya çalışıyorum 🙂 Onları da youtube kanalımdan takip edebilirsiniz.

Bu ay muhtemelen fuar listesi olmayacak, çünkü 3 tane üniversitenin son sınıfındayım 🙂 bitmeleri lazım. Ayrıca 2 yerde de çalışıyorum falan filan 🙂

İNSTAGRAM ve Facebook hesabım ama çok aktif, oradan da takip edebilirsiniz. Görüşmek üzere.

EKİM 2017:

29/10/2017: Kasım ayı seçme fuarlar listesi eklendi. TIKLAYINIZ! ==>

ben ata

29/10/2017: Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun. Hedefimiz daha güçlü Türkiye için elimizden geleni yapmak, geçmişimizden güç alıp geleceğimiz için çabalamak…

 

 

 

itüro_2018

29/10/2017: İTÜRO dan beklenen haber geldi: 12-14 Nisan da yine beraberiz. İTÜ ROBOT OLİMPİYATLARI takvimlerimizdeki yerini aldı.

 

 

 

 

 

 

29/10/2017: İZTECH , yeni eğitim öğretim yılının ilk, yılın son robot yarışması olarak tamamlandı. Emeklerine sağlık diyoruz.

29/10/2017: Rusya da gerçekleşen Robot Savaşlarında temsilcimiz Gelişim Üniversitesi Robot Takımı MERSUS ROBOTİK ilk karşılaşmada iki Rus ekibini eleyerek Yarı Finale çıktı. Yarı finalde geçen yılın birincisini yarışmanın ilk dakikalarında devredışı bıraktı. Diğer rakibini ise yerinden kımıldatmadı. Buna rağmen çok ilginç bir şekilde çeyrek finale çıkamadık. Gerek temsilcilerimiz gerekse kazanan ilan edilen takım dahi şok oldu. Gerçekten hakkımız yenildi. Genç kardeşlerimin hep yanında olmaya çalıştım, buradan da tekrardan kendilerini tebrik ediyorum.

05/10/2017; 00:53; Bu yıl da ROTÜRK ve ROVTÜRK ün medya sponsoruyuz.

Ciddi robot yarışı isteyenlere şimdiden başlamasını öneririm. 🙂  İlgili Site: TIKLAYINIZ >>>

rotürk sponsor rovtürk sponsor

03/10/2017, 02:16 : İZTECH Roboleague e sayılı günler kaldı. 21-22 Ekim, İzmir.

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ >>>EYLÜL 2017

27/09/2017, 04:29:

Merhaba arkadaşlar. Uzun zaman sonra siteye el atma vakti geldi! 🙂

Burayı geç güncellesemde aslında her günümüz yoğun geçiyor. Anlık takip için özellikle elektrofizikci instagram hesabını takip etmenizi önerebilirim. En kolay paylaşım oradan olduğu için en aktif oradayım. Aynı anda hem twitter hemde facebook da da paylaşması iyi oluyor.

Yeni eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olur inşallah. Herkese şimdiden başarılar dilerim. Günü gününe çalışıyoruz değil mi? 🙂 Sene başı geyikleri 🙂

Bu yıl çok yoğunum ama elimden geldiğince sizlerle olmaya çalışacağım.

Benimde bu yıl okulların son yılı, dikkat etmem gerekiyor. Bir önlisans, bir lisans ve bir de yüksek lisans var bu yıl bitirmem gereken. 🙂

Birde ücretli öğretmenliğe başladım, çok iyi bir okul ve oraya da çok vakit ayırmam gerekecek. Bol bol proje yapacağız 🙂

1.Söküm ve inceleme videoları tüm hızıyla devam edecek. Onu kolay kolay bırakmayı düşünmüyorum. Şuan bildiğiniz gibi Çinli alış veriş sitesi olan www.banggood.com sponsorum oldu ve ürünler göndererek bizlere destek oluyorlar, sağolsunlar. Yeni eklenen videolardan haberdar olmak için youtube kanalına abone olabilirsiniz. Çünkü video eklenince size de aynı mesaj geliyor. Bu arada 7000 abone ve 2 Milyon görüntülemeyi geçtik. Mutluluk verici. Destek veren herkese teşekkürler.

2. Fuar ve etkinlik listelerini aylık yayınlamaya devam etmeye çalışacağım.

3. Robot yarışları listelerini yayınlamaya ve medya sponsorları olmaya devam edeceğim. Bir kaçına da öğrencilerimi götürmeyi planlıyorum. Şuan hedefte Yıldız Savaşları, MEB Robot Yarışması ve Odtü Robot Olimpiyatlarına katılmayı planlıyorum.

4. Teknik geziler adına bu yıl verimsiz olacak. Çünkü haftanın 6 günü doluyum. 1 Günü de aileme ayırabilirsem ayıracağım veya tezle uğraşcağım 🙂

Proje fikir çok ama vakit problem bu yıl. Sizlerinde önerilerine açığım. Özellikle duyduğunuz etkinlikleri benimle paylaşırsanız sevinirim. Çünkü gözümden kaçabilir. Bilimsel ve robotik etkinliklerinizinde -ücretsiz- MEDYA SPONSORU olabilirim. İletişime sosyal medya hesaplarımdan veya elektrofizikci@hotmail.com dan geçebilirsiniz.

Güzel paylaşımlarda görüşmek üzere… Sağlıcakla kalınız.

27/09/2017, 04:29:

Robot yarışları listesi, geçen yılki tarihleri ile birlikte yayınlanacak, 2018’e girince eski tarihler silinecektir. Tarihler belli oldukça liste güncellenecektir. Yaptığınız etkinlikler için gönüllü olarak medya sponsorunuz olabilirim. İletişime geçmekten çekinmeyiniz.

27/09/2017, 04:29:

Son eklenen 10 video şu şekilde:  (youtube kanalıma gitmek için TIKLAYINIZ: ==>>)

Çift Kanal Dijital Termometre Sökümü_Söküm Videoları -106-

İki Kanallı Sayısal Termometre Kutu Açılımı İncelemesi_İnceleme Videoları -5-

Isıya Dayanıklı, Taşınabilir, Katlanabilir Silikon Çalışma Platformu_İnceleme Videoları -4-

Kosgeb Yeni Girişimci Hibe Programı, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Wi-Fi, IP Bebek Kamerası Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -105-

PCB Montajı İçin Ayarlanabilir Tutucu Sehpa _ Ürün İnceleme -2-

Oto Çakmaklık Girişine Takılan Cihazların Başlığının İçinde Neler Var?

Wİ Fİ/Kablolu, Gece Görüşlü Bebek Kamerası İncelemesi _ İnceleme Videoaları -3-

 Ozon Jeneratörü Sökümü ve İncelemesi_Bugün Ne Sökelim? -104-

Wi-Fi Kontrollü, Dokunmatik Anahtar Sökümü ve İncelemesi_ Bugün Ne Sökelim-103-

 27/09/2017, 04:29:
Yeni Kategori Açıldı!
Çinli siteni desteği ile sıfır ürünlerin gelmesi üzerine Ürün İnceleme kategorisi de youtube oynatma listelerine eklendi.
Çünkü hem cihazı tanıtıp hem de söküm yapıldığında videolar çok uzamaktaydı. Bu nedenle iki parça haline getirdim. Beyin bedava! 🙂 Gerçi kendimi öyle kaptırıyorum  ki hala süreler uzuyor 🙂 Bana sorsanız 5 dakika geçmiş gibi ama bir bakıyorum 35-40 dakika olmuş! Sonra kırpa kırpa 15 dakikaya çekiyorum.

TEMMUZ/AĞUSTOS

Yaz dönemi. Yaz okulu ve tarlada geçti, sökümler dışında bir şeyler yapamadım 🙂

HAZİRAN AYI ÇALIŞMALARIM

28/06/2017:

Merhaba arkadaşlar. Aslında bu aralar çok yoğunum, doğru dürüst birşeyler yapabildiğim genel olarak yok. Okulun final haftası, yaz okulu vs derken zaman çabuk geçip gidiyor. Ama anlık bilgileri instagram hesabımdan anında sürekli paylaşıyorum. ORası daha renkli yani.

Seneye kısmetse 4. sınıf oluyorum ve bitecek gibi görünüyor bir terslik olmazsa inşallah. Bazı ciddi kararlar aldım bakalım. Ufak çaplı bir dükkan kiralayıp, ufaktan arge işlerine girmeye başlayacağız. Yeni bir sistem yeni çalışmalarla seneye karşınızda olabilirim. 3 yıllık bir plan çizdim kendime. 3 yıl içinde üniversite de hoca olmak için uğraşacağım. Bunun yanı sıra da bu küçük arge şirketi ile bildiklerimi öğrendiklerimi derlemiş olacağım ve iş hayatına atıldığımda emin ve net olarak ben bunları yaptım ve bunları biliyorum diyebileceğim. Hayaller çikolata gibi , mutlu ediyor insanı. Bu yolda sizlerden gelecek her türlü öneriye de açığım.

Videolar  youtube kanalıma yüklenmeye devam ediyor. Çinli alışveriş sitesi banggood benimle iletişime geçip, ürün yollamaya başladı. Onların yolladığı ürünleri incelemeye sökmeye devam ediyorum.

Şimdilik hoşçakalın!

Yeni eğitim öğretim yılında çok daha profesyonel şekilde karşınızda olmayı ümit ediyorum. Sağlıcakla.


 MAYIS AYI… 


13/05/2017: roBTU 2017 de Robot Yarışları listemizde yerini aldı. 23-25 Mayısta, Bursa’da. Ayrıntılı bilgi sitelerinde. TIKLAYINIZ.

robtü

 

 

 

 

 

 

12/05/2017: MEB Robot Yarışması tamamlandı. Eğlenceli anları takipçilerimizden öğrendik.

11/05/2017: İDEF 2017 yine başdöndürücü idi. Çok kısa zamanda katılabildim ve elimden geleni yapmaya çalıştım. İki video şeklinde youtube kanalıma yükledim. Merak edenler oradan izleyebilirler. Aşağıdaki resim ise fuara gitme nedenim sayılır. Manyetik Top. Fizik okuduğum yıllarda ki bitirme tezimdi ve üstüne düşmemiştim. Şimdi dünyanın gündeminde bu silahlar var. Manyetik alan yardımı ile barutlu toplara göre daha fazla mesafeye atış yapabiliyorsunuz. İyi Seyirler.

IMG_20170510_161259

 

 

 

 

 

08/05/2017: SEDAŞ ın Yarışmasında 4. olarak mansiyon ödülünü kazandım. Güzel bir gündü ve çok kazanımlar elde ettik. Teşekkürler SEDAŞ ailesi.

7

 

 

 

 

 

 

05/05/2017: Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ nin (SEDAŞ) düzenlediği proje yarışmasında ilk 13 e kaldım. Pazartesi ilk 3 için sunum yapacağım. 🙂

sedaş

 

 

 

 

 

 

 

 

05/05/2017: Mayıs ayı fuar listesi eklendi. En öenmlisi tabiki İDEF 17, Savunma sanayi fuarı…

05/05/2017: Mayıs ayında gerçekleşecek robot yarışları resimde ve robot yarışları listesinde. 5-6 tane yarışmamız var şükür 🙂

mayıs ayı fuarları

 

mayıs robot yarışları

 

 

 

 

 

 

 

05/05/2017: Abi zaman ne çabuk geçiyor anlamıyorum. Çok yoğun günler ve zamanlar geçiriyorum, siteyi güncellemek bile bazen zulüm geliyor. 🙂 Daha canlı ve daha anlık takip için sosyal medya özellikle instagram hesabımı öneririm arkadaşlar. Herkese güzel bir mayıs ayı dilerim.

04/05/2017: Medya sponsoru olduğum iki yarışma haftasonu gerçekleşti. ROV MATE Sualtı Uzaktan Kumandalı Araçlar Yarışmasında  İtü ile ALKEV takımları ABD ye gitmeye hak kazandı. Bahçeşehir Robot ve Proje günleri ise aldığım haberlere göre çok güzel geçti. Paylaşılan resimlerden de bu anlaşılıyordu. Seneye tekrar görüşmek üzere inşallah. Herkesin emeklerine sağlık.  

03/05/2017: 100. söküm videosuna doğru gidiyoruz bakalım. 98. videomuz akıllı bileklik sökümü. Üniversitemizden Arş. Gör. Hüseyin BODUR ile yaptık çekimi. Kendisine de teşekkürler.

Akıllı Bileklik Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -98-  İzlemek İçin Tıklayın!

02/05/2017: Benimde iki yazımın olduğu ÇIRAK DERGİSİ ikinci sayısıyla sizlerle… https://www.abakuskitap.com/cirak-dergisi-2-sayi-2017

18268619_10155238965619076_3467479186685030087_n