HEBOCON 2022 Eskişehir’de Gerçekleşti. Peki Nedir Bu HEBOCON?

0

Engineering Society Of Eskişehir (ESOES) Kulübü’nün ” HEBOCON 2022″ Robotik Yarışması 22 Ekim 2022 de gerçekleşti.

hebocon 2022

 

Japonca “heboi”; “beceriksiz”, “kaltesiz”, “yetenek yoksunu”, “utanç verici” gibi anlamlara geliyor.

İlk önce Japonya topraklarında başlayan yarışma bu yıl Eskişehir’de Osmangazi Üniversitesi öğrencileri tarafından 22 Ekim’de gerçekleştirildi.  Bir masada bulunan envai çeşit alakasız malzeme ve oyuncaktan rastgele aldıkları parçalarla en ilginç en kötü robotu yapmaya çalıştı gençler.  16 takım yarıştı ve çok eğlenceli vakit geçirdiler. Seneye devamı olur mu bilinmez ama farklı bir robot yarışması olarak hafızalarımızda, anılarımızda yer alacak.   Etkinliği düzenleyen ESOGÜ Mühendislik topluluğunu aşağıdaki adreslerinden takip edebilirsiniz.

https://linktr.ee/esoesogu

 

Geçmişe baktığımızda da 2019 yılında da Türkiye de Santral İstanbul’da da benzer bir etkinliğin yapıldığını görüyoruz. 18.12.19 / 15:00-18:00 İstanbul Bilgi Üniversitesi Enerji Müzesi, Kontrol Odası / santralistanbul   da gerçekleştirilen etkinlikte birbirinden çirkin robotlar yarıştı ve neşeli bir zaman geçirildi. IRONMAN zırhı yapmasıyla tanıdığımız Tolga ÖZUYGUR hocamızın Fiziksel Etkileşim Dersi kapsamında düzenlenen etkinlik ülkemizdeki ilk HEBOCON olma özelliğini taşıyor.

 

 

Ana merkezi Japonya HEBOCON u da sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Pekde tutulduğu söylenemez aslında. Yine de merak ederseniz linkler aşağıda.

hebocon robot

TWITTER:  https://twitter.com/hebocon

FACEBOOK:  https://www.facebook.com/Hebocon.Official  

YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=46ivFpsmEVQ

 

Daha farklı bir yazı için: https://tr.home-dream-solution.com/hebocon-crappy-robot-competition

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.