HOŞGEL (DİN) YENİ YIL!

0

Herkese merhaba. Uzun bir süre sonra anca tembelliğimi aşıp yazma imkanı bulabildim. Beni bu konuda tetikleyen takipçim Harun Bey Hocamın mailinin etkisi çok büyük.  Çocuklar büyüyünce bilgisayar kullanımında onların derslerinden bana sıra gelmiyor gelince de benim uykum gelmiş oluyor 🙂 . Harun Hocam yeni yarışlar yok mu liste güncel değil diye mail atmış sağolsun. Bu sayede işe yaradığımı da farketmiş oldum. Sağolsun varolsun.

2023 yılını bitirdik ve 2024 e başladık. Her zaman dediğim gibi insanlık adına büyük bir utançla, katliamla girdik 2024.  Çocuğu ve merhameti olan kimsenin de huzurla girdiğini düşünmüyorum açıkcası.

Etrafımızda bulunan, yaşanan bu tip olaylardan büyük dersler çıkarmamız lazım. Geleneksel Tük kültürü sıkışmadan birşeylere hazırlanmayı mümkün kılmasa da ne yapsak kardır diyorum ben. Allah korusun ülkemize birşey olsa, az bir tökezlesek üstümüze çullanan leş yiyici akbabaların sayısı gözardı edilmeyecek kadar çok. Bu nedenle ki onlar fırsat vermememiz lazım . Bunun içinde olabildiğince içte ne kadar karışık olursak olalım, dışta  bir ve diri olmalıyız, birbirimize sahip çıkmalıyız.

Bunun dışında yarın birgün yerle bir olduğumuzda en azından hayatta kalmak için toprağı kullanmayı bilmeliyiz. Üretmeyi bilmeliyiz. Var iken teknoloji üretmeliyiz. İmalatçı olmalıyız. Yurt dışına satışlar yapmalıyız. Lobi yapmalıyız.  Alan değil veren olmalıyız. Herkes gücü nispetinde üretici olmalı ya da üretene destek olmalı. Girişimcilere destek vermeli. Beton yığınlarından güzel günlerde güzel paralar kazanılsa da kötü günlerde bu beton yığınlarının yenilmediğini hatta mezara dönüştüğünü hem Filistin’de yıkılan binalardan hem de 6 Şubatta depremde yıkılan binalardan anlamalıyız ve ders çıkarmalıyız.

2024 yılında bende kendi çapımda insanlara faydalı olmaya devam edeceğim. Yeni şeyler öğrendikçe bunları paylaşacağım ve birkaç gönüle dokunmaya çalışacağım kendi çapımda. Bu tecrübelerimi bildiğiniz üzere öne en hızlı instagram hesabımda akabinde Youtube kanalımda paylaşacağım.

Robot yarışmaları ise bu web sitesinin temel yapıtaşı. O her zaman olacak ve daha hızlı güncellemeye çalışacağım.

Şimdiden herkese bol teknolojili, geçen seneye göre daha çok kendini geliştirebileceği, daha çok insana fayda sağlayabileceği bir yıl dilerim. Sağlıcakla kalınız.

Kısaca Haberler:

*Robot yarışları listesi güncellendi, linkten gidebilirsiniz ===> TIKLAYIN

*Teknofest bu yıl Adana da.

*BYD Türkiye de satışlara başladı.

*Yurt dışından gelecek lityum hücrelere ek yüzde 30 vergi geldi. Üreticiler (2 firma) memnun iken , hücrelerden batarya paketi yapn firmalar konuya kızgın…

*Instagram hesabımda daha hızlı ve güncel paylaşımlar mevcut ===> TIKLAYIN

*Youtube kanalımda ise söktüğüm, tamir etiğim makineleri, gittiğim fuarları ve etkinliklerin videolarını bulabilirsiniz. ===>> TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.